czwartek, 29 listopada 2012

Idealny odpoczynek to odpoczynek z książką...

... a dokładniej z dobrą książką. Uwielbiam czytać i mam masę pomysłów na posty o tej tematyce. Obecnie nie mogę oderwać się od serii Thomasa Harrisa o losach Hannibala Lectera. 
Chyba każdy z nas choć raz widział "Milczenie owiec" klasyk sam w sobie. Ja obejrzałam wszystkie części, a teraz je czytam. O ile ekranizacje były doskonałe, oryginał jest jeszcze lepszy. Aby zachęcić Was do sięgnięcia po te książki, krótko streszczę każdą z części.

"Hannibal. Po drugiej stronie maski"

Powrót do samego początku. Hannibal jako dziecko przeżył wojnę, co odbiło się piętnem na jego późniejszym życiu. Zbrodnia dokonana na jego rodzinie i nieludzki czyn dokonany wobec jego kilkuletniej siostry- Miszy na zawsze zmienia jego psychikę. W tym miejscu umiera Hannibal człowiek, który ma serce, a rodzi się potwór. 

"Czerwony smok"

W okolicy grasuje seryjny morderca nazywany Szczerbatą Lalą. Agent Will Graham zostaje wezwany z urlopu, na który udał się, gdy o włos uniknął śmierci z rąk Hannibala. Teraz musi z nim współpracować, aby rozwikłać sprawę psychopaty. 

"Milczenie owiec"
W USA dochodzi do brutalnych zabójstw kobiet. Są one częściowo obdzierane ze skóry. W sprawę zostaje zaangażowana początkująca agentka Starling. Aby rozwikłać zagadkę musi zwrócić się o pomoc do przebywającego w więzieniu Hannibala Lectera.

"Hannibal"

Ostatnia część. Lecter przebywa na wolności jako kustosz muzeum. Czycha na niego dawny pacjent-Mason Verger. Na trop psychiatry wpada również oficer policji- Ricardo Pazzi. Do sprawy włącza się również agentka Starling. 


Dla wszystkich zainteresowanych: 30 listopada "czerwony Smok" o 22:15 na TVN ;))

2 komentarze:

  1. Musze przyznać, że.. nie widziałam "Milczenia owiec".. wstyd!
    Jestem chora, więc coś mi się wydaje, że nadrobię zaległości ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem za postami o książkach!
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń